Grupa Aktywne Wrocławianki

Dodane przez marszal - 04-01-2022 - 13:37

Od ponad 10 lat przy WCRS-Wrocławskim Centrum Seniora działa 9 grup senioralnych, które aktywnie uczestniczą w projektach realizowanych przez WCS. Jedną z grup są - Aktywne Wrocławianki - które od 5 lat spotykają się w siedzibie WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora. Grupa organizuje akcje charytatywne dla hospicjów, domów dziecka oraz odwiedza pensjonariuszy domów opieki społecznej, włącza się w międzypokoleniowe akcje czytelnicze. Panie zajmują się rekonstrukcją strojów dawnych i biorą udział w pokazach strojów podczas różnych wydarzeń, festiwali, dożynek.

Grupa Senioralna - Aktywne Wrocławianki


Podczas warsztatów rękodzieła spod zwinnych dłoni Pań z grupy Aktywnych Wrocławianek, działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora, powstają m.in. haftowane obrusy, lalki maskotki, rękawiczki, kapelusze, torebki, koszyczki, ozdoby z koralików.

Aktywne Wrocławianki - Grupa SenioralnaAktywne Wrocławianki


Grupę stanowią Małgorzata Rosak – Gągała ( liderka) wraz z członkiniami: Teresą Łamarz, Janiną Forysziak, Wandą Wajcher, Danutą Bąk, Zofią Sroczek, Janiną Grabowską, Marią Krystyną Iwońską, Teresą Wójcicką, Mirosławą Kazimierską.

Aktywne Wrocławianki z Prezydentem Jackiem Sutrykiem


- Receptą na dobre i godne życie jest obdarzanie uśmiechem drugiego człowieka – mówi Małgorzata Rosak – Gągała liderka grupy.
To właśnie z inicjatywy seniorek powstał autorski projekt „Życzliwy Senior i Seniorka”, realizowany od kilku lat w ramach Światowego Dnia Życzliwości. Grupa w ten sposób wyróżnia seniorów, którzy na co dzień odznaczają się życzliwością, wyrozumiałością i  otwartością.

Aktywne Wrocławianki


Obok szydełkowania, wyszywania, tworzenia rękodzieła, Panie biorą udział w biegach senioralnych, przeglądach chórów i występach w ramach kabaretu, który same założyły.  Grupa organizuje warsztaty, akcje charytatywne dla hospicjów, domów dziecka, odwiedza pensjonariuszy domów opieki społecznej wspólnie śpiewając utwory, recytując wiersze.

Aktywne Wrocławianki


Panie również chętnie włączają się w międzypokoleniowe projekty czytelnicze. Cyklicznie biorą udział w akcji społecznej Narodowe Czytanie oraz Cały Wrocław Czyta.
Aktywne Wrocławianki można także zobaczyć na pokazach strojów dawnych. W swoim dorobku mają też występy w rolach statystów na dużym ekranie, występują w serialu „Pierwsza Miłość” czy hicie „Wielka Woda”.

Aktywne Wrocławianki


Podjęły współpracę z zespołem Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, polegającą na wsparciu rodzin dzieci chorych m.in. przez coroczne zbiórki np. środków pielęgnacyjnych, żywności oraz wykonywanie drobnych upominków. Z wielkim zaangażowaniem współpracują z Fundacją Podaj Dalej, dla której przygotowują rękodzieła m.in. piękne, koralikowe anioły i przekazują je na licytacje. Są bardzo dumne, że mogą z podopiecznymi dzielić się obecnością i uśmiechem.

Aktywne Wrocławianki


Aktywne Wrocławianki tworzą kreatywną przestrzeń do której serdecznie zapraszają. Grupa jest otwarta. Szczegóły w Punkcie Informacyjnym WCRS-WCS, pl. Dominikański 6, tel. 71 344 44 44 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.
 

.