Porozmawiajmy o książkach! W każdą środę w samo południe

Dwie kobiety stoją przy regale z książkami.

Kiedy książka wspiera komunikację? Kiedy się ją czyta!

Ale dopiero gdy się o niej rozmawia, komunikacja zamienia się w międzyludzki kontakt. 

I na tej funkcji czytelnictwa zależało nam najbardziej, gdy w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora zespole WCRS założyliśmy Biblioteczkę Seniora. Inicjatorką akcji jest nasza koleżanka Ela Iwańska.
- Zaczęło się od jednej książki, potem pojawiły się na małym regale kolejne publikacje, którymi z chęcią dzielili się seniorzy, a teraz już mamy pokaźny regał! Cała akcja trwa już 7 lat. Co bardzo nas cieszy! - podkreśla Ela.

Dlatego poza pokaźnym regałem z książkami i kącikiem czytelniczym, udostępniamy Wam, Drodzy Seniorzy, Spotkania z książką cykl z Ireną Brojek, doświadczoną bibliotekarką i autorką opowiadań, która w każdą środę w godz. 12:00 - 14:00 będzie prowadzić dyskusyjny klub książkowy.

To znakomita okazja do podzielenia się swoimi ulubionymi tytułami i zapoznania z rekomendacjami innych czytelników, a przede wszystkim do doświadczenia wspólnoty, jaką daje krąg ludzi, dzielący się przeżyciami umotywowanymi lekturą.

Zapraszamy gorąco:

  • na rozmowy o książkach przy stoliku i klimatycznym regale z książkami w pobliżu Punktu Informacyjnego WCS - WCRS pok. nr 15, pl. Dominikański 6,
  • czeka nas możliwość wymiany swoich książek na inne z naszej półki,
  • możemy zapoznać się z dziełami Pani Ireny, która jest autorką zbiorów „Wrocław, koty i ... Opowiadania prawie kryminalne", „Do serca przytul kota", kolaży, wyklejanek oraz refleksyjnego bloga „Kot na gałęzi". 

Obiecujemy, będzie się czym inspirować do rozmowy!
 

Termin