Interaktywny spektakl Połączenia „Pokoleniowo”

Dodane przez Marta Łomnicka - 21-01-2024 - 14:20
Na zdjęciu 4 osoby siedzące na scenie.


Zapraszamy na interaktywny spektakl Połączenia „Pokoleniowo” z muzyką na żywo

w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF)
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 64A,
piątek 26.01.2024 r. o godz. 17:00

Wstęp wolny!

Jakie uczucia budzi widok starszej osoby?

W jakim wieku najlepiej zakładać rodzinę? 

  • Czy zwrot „bez pracy nie ma kołaczy” jest nadal aktualny?

Projekt Połączenia, w ramach którego różnica wieku między jego uczestnikami i uczestniczkami wynosi niekiedy ponad 60 lat, przygotował interaktywny spektakl „Pokoleniowo”, w całości zbudowany na autentycznych wypowiedziach.

Konfrontujemy w nim naszą widownię z ich wyobrażeniami oraz wiedzą na temat różnych pokoleń, kreślimy rozległą mapę nieporozumień, wzajemnych pretensji i punktów zapalnych. Nie unikamy żadnych tematów, starając się jednak poruszać je w sposób przystępny i atrakcyjny. Najbardziej zależy nam na żywej wymianie zdań, opinii oraz emocji, na wypowiedzeniu swoich racji, zadaniu pytań, czasami dość ostrych i trudnych dla drugiej strony.


Spektakl „Pokoleniowo” ciągle się rozwija i zmienia dzięki każdemu kolejnemu spotkaniu z publicznością. Tym razem występowi będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu gitarzysty z USA, Michaela Glovera.

Zapraszamy do udziału publiczność w każdym wieku!

 

Spektakl jest efektem pracy zespołowej międzypokoleniowego kolektywu artystycznego Połączenia, który powstał z inicjatywy krytyka teatralnego Henryk Mazurkiewicza. W jego skład wchodzą: Elżbieta Krasnosielska, Henryk Mazurkiewicz, Halina Nogaj, Ewa Rapacz, Małgorzata Węglarz, Kasia Seredyńska i Maksymilian Stryjski.

Muzyka na żywo: Michael Glover.

Fot. Justyna Zadlo.

www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/teatr/