Warsztaty tworzenia Palm Wielkanocnych z Aktywnymi Wrocławiankami

Dodane przez Marta Łomnicka - 21-03-2024 - 13:15
Warsztaty w sali tworzenia palm wielkanocnych.
Termin
Grupa Aktywne Wrocławianki


U Pań z grupy Aktywne Wrocławianki zakwitły krokusy
i tulipany, wyrosły palmy - ale te Wielkanocne, pojawiły się kurki i zające. Wszystko, jak zawsze, zręcznie wyczarowane
z papieru i bibuły. 


18 marca 2024 r. Panie z grupy Aktywne Wrocławianki, działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora zespole WCRS, poprowadziły warsztat tworzenia palm wielkanocnych. 


Od czego zacząć?

 - W moim rodzinnym domu do wykonania palmy wielkanocnej potrzebujemy gałązki pięciu żywych roślin, są to: bukszpan, barwinek, rdest i trzcina - symbol ran Chrustusowych, dekoracją będą różnokolorowe kwiaty żywe i z bibuły, które należy umieścić w równych odstępach i na przemian układać rośliny zielone oraz kwiaty. Aby podkreślić akcent świąteczny dodatkowo przygotowuję np. śnieżyczki, żonkile - mówi Krystyna Iwańska liderka grupy Aktywne Wrocławianki  

Wykonując palmę, najlepiej jest rozpocząć układać najmniejsze kwiatki od samej góry, następnie dokładać średniej wielkości kwiaty i później największe. Były też Palmy Wielkanocne, które wykonałam na pokazy - wysokie od 1,5 m. do 2 m. - dodaje Pani Krysia. 


Aktywne Wrocławianki

Grupa Aktywne Wrocławianki od lat organizuje akcje charytatywne dla hospicjów, domów dziecka i odwiedza pensjonariuszy domów opieki społecznej, włącza się w międzypokoleniowe akcje czytelnicze. Panie zajmują się rekonstrukcją strojów dawnych i biorą udział w pokazach strojów podczas różnych wydarzeń, festiwali, dożynek. 

Jak dołaczyć?

Zapraszamy serdecznie do dołączenia do grupy. Panie spotykają się w poniedziałki we Wrocławskim Centrum Seniora – WCRS na pl. Dominikańskim 6. 
Szczegóły pod nr tel. 71 344 44 44