„W ogrodach ciszy rosną słowa” - gala wręczania nagród

Gala wręczania nagród

4 października, w ramach Wrocławskich Dni Seniora, miała miejsce uroczysta Gala wręczania nagród dla laureatów konkursu poetycko – literackiego „W ogrodach ciszy rosną słowa”.

Uroczystą galę poprowadziła Ewa Rapacz, liderka grupy O-CAL-eni oraz Anna Paciorek – wrocławska poetka, reprezentantka Koła Literatów Polskich im. Z. Herberta. Spotkanie odbyło się w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom i przekazujemy werdykt Jury:

I miejsce zajęła Pani Izabela Król za wiersz „W ogrodach ciszy rosną słowa”
II miejsce zajęła Pani Izabella Degen za wiersz „Cztery pory roku… w ogrodach ciszy”
II miejsce zajął Pana Bronisław Wojciechowski za wiersz „Wrocławskie ogrody”
III miejsce Pani Barbara Stosur za wiersz „Album ze zdjęciami (rzecz w ośmiu częściach)”

Wyróżnienia otrzymały:

Elżbieta Mierzyńska za wiersz „Liryka zakochanej ogrodniczki” 
Ewa Jednoróg za wiersz „Tworzenie poezji”
Maria Kąkiel za wiersz „Ludzie i anioły czasem odchodzą”.

Zwycięskie i wyróżnione wiersze były przedstawione publiczności podczas spotkania.

Serdeczne podziękowanie za wyjątkową i klimatyczną oprawę muzyczną składamy na ręce Państwa Wiktorii i Macieja Kałamarskich, którzy zabrali gości w krainę poezji śpiewanej, prezentując autorską kompozycję muzyczną do utworów Lesistość, Rusałka oraz Metafizyka - wiersz Bolesława Leśmiana.

To była już XII edycja konkursu literackiego zorganizowanego w ramach Wrocławskich Dni Seniora - podkreśla Ewa Rapacz. Konkurs pt. „W ogrodach ciszy rosną słowa” w kategorii: poezja i proza, skierowany był do seniorów w całej Polsce.

Inicjatorem konkursu od 2011 r. jest grupa „o-Cal-eni”, która aktywnie działa przy WCRS - Wrocławskim Centrum Seniora.

Na pełną poezji drogę naszych myśli niewątpliwie wpływały także prezentowane obrazy wrocławskich artystów ze Stowarzyszenia Malarzy Dolnośląskich ustawione na sztalugach w wykonaniu:
Ireny Rozwadowskiej, Barbary Młynarczyk, Ewy Jednoróg, Beaty Sielickiej oraz obrazów wykonanych i skomponowanych we wrocławskich ogrodach, zaprezentowanych w filmie Michała Dębińskiego – laureata tytułu Przyjaciel Seniora.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy również tekstów w wykonaniu P. Adama i p. Andrzeja z grupy o-CAL-eni a także utworów w wykonaniu p. Beaty do poezji A. Paciorek.

Foto MŁ