Grupa taneczna „Capitango”

Dodane przez Barbara Pacan - 22-04-2024 - 11:55

Grupa taneczna dla seniorów, nosząca nazwę „Capitango”, powstała w 2023 roku dla osób w wieku 55 i więcej lat, które pasjonują się tańcem oraz poszukują sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Główną ideą grupy jest stworzenie atmosfery dobrej zabawy oraz możliwość integrowania się z innymi członkami społeczności. Zajęcia taneczne nie tylko dostarczają radości z tańca, ale również stanowią formę terapii dla ciała i ducha.

Członkowie grupy Capitango uczą się wielu stylów tanecznych, rozwijają umiejętności zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich. Wspólnie współtworzą choreografie w tańcach nowoczesnych grupowych, line dance i wielu innych.

Dla każdego istnieje możliwość wyboru – tańce solowe, w grupie, bądź w parach. Cotygodniowe zajęcia są świetną rozrywką, ale również doskonałym sposobem na dbanie o zdrowie, kondycję i poprawę nastroju.

Taniec, który praktykujemy, nie tylko przeciwdziała nudzie, ale także pomaga w relaksie, poprawie nastroju, kształtowaniu ciała oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości.
Zajęcia prowadzi doświadczona tancerka o międzynarodowej klasie tanecznej – Aleksandra Szermach. Jej pasja, profesjonalizm oraz umiejętność przekazywania wiedzy sprawiają, że nauka tańca staje się dla naszych uczestników nie tylko formą edukacji, ale również źródłem niekończącej się radości.

.