Niedosłuch: Wpływ na zdrowie i skutki społeczne

Dodane przez Barbara Pacan - 14-03-2024 - 12:50
Na plakacie po lewej stronie napis: Prelekcja i bezpłatne badanie słuchu, 14.03.2024, czwartek, godz. 11:00. Zbadaj swój słuch i dowiedz się jak o niego dbać. Amplifon. Po prawej stronie mamy w gabinecie lekarkę, która stoi pomiędzy para siedzących seniorów.
Termin

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na wyjątkową prelekcję połączoną z bezpłatnym badaniem słuchu, która odbędzie się w dniu 14 marca 2024 roku o godzinie 11:00 w WCRS - Wrocławskim Centrum Seniora, mieszczącym się przy pl. Dominikańskim 6, sala 27.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Sacha, doświadczony protetyk słuchu z Amplifon Poland Sp. z o.o., która dzielić się będzie swoją wiedzą na temat niedosłuchu, jego wpływu na zdrowie oraz skutków społecznych.

Niedosłuch, znany również pod łacińską nazwą hypoacusis, jest to zaburzenie funkcjonowania ucha, polegające na nieprawidłowym przewodzeniu lub odbiorze dźwięków. Ważne jest, aby zauważyć, że pogorszenie słuchu może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Często na początku objawia się bardzo subtelnie, przez co niektórzy mogą uważać, że ludzie w ich najbliższym otoczeniu mówią za cicho lub niewyraźnie.

Niestety, ubytek słuchu, jeśli nie jest wrodzony, może się pogłębiać bardzo powoli, dlatego też ważne jest wcześniejsze zdiagnozowanie tego problemu.

Podczas naszego spotkania dowiemy się między innymi:

  • Czym dokładnie objawia się niedosłuch i jakie są jego skutki dla zdrowia oraz życia codziennego,
  • Na czym polega rehabilitacja słuchu oraz jakie są dostępne metody leczenia,
  • Jakie są rodzaje aparatów słuchowych oraz jak dobrać odpowiedni model,
  • Na czym polegają badania słuchu i jakie są ich znaczenie dla diagnozy i leczenia niedosłuchu.


To ważne wydarzenie, które może mieć istotny wpływ na jakość życia każdego z nas. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy: 71 344 44 44 lub e-mail: karta.seniora@wcrs.pl

Bądźmy razem dla zdrowia naszego słuchu!