Opis projektu: Kaledoskop Seniora

Logotyp: Kalejdoskop Seniora

Kalejdoskop Seniora to nowa seria programów informacyjno–doradczych w Telewizji Echo24 dedykowana seniorom i rodzinom, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach w przestrzeni miejskiej Wrocławia.  
Celem programu jest dostarczenie osobom powyżej 60 roku życia rzetelnych informacji o prowiosennych działaniach miasta, aktywizacji, w tym w tym możliwości zmiany czasu w domu w kreatywny sposób.

Seniorzy we Wrocławiu mogą odkryć ofertę przygotowaną specjalnie dla nich. To wszystko dzięki programowi telewizyjnemu Kalejdoskop Seniora.  

Program ma charakter informacyjny i doradczy. Dziennikarze zbierają informacje o wszystkich ważnych i interesujących wydarzeniach z punktu widzenia najstarszych wrocławian. Program trwa kwadrans, a jego forma to krótka prezentacja najważniejszych informacji ze stolicy Dolnego Śląska.

Autorzy programu skupiają się przede wszystkim na tych informacjach, które są ważne z perspektywy jednostki, ale także ich rodzin i opiekunów. Kalejdoskop Seniora to nie tylko bieżące informacje. W dużej mierze jest to również poradnik dla seniorów, w którym znajdą wskazówki, jak twórczo, rozwojowo, zdrowo i bezpiecznie spędzać czas.

Nasz Kalejdoskop Seniora prezentuje miejskie inicjatywy i działania przeznaczone dla seniorów. W każdym odcinku znajduje się również fragment poradnika, który pozwoli znaleźć odpowiedzi na ważne i aktualne pytania, które osoby starsze stawiają sobie każdego dnia. Często są one rozszerzeniem informacji już wcześniej dostępnych. Głównym tematem tych wskazówek jest zdrowie i bezpieczeństwo w tym podczas pandemii koronawirusa.
Autorzy starają się przedstawić tematykę seniorów pod kątem aktywności profilaktyki zdrowotnej, kultury, turystyki, aktywności fizycznej oraz projektów lokalnych. To istny kalejdoskop informacji, wiedzy, porad na temat możliwości rozwoju w wieku 60 lat i dużo więcej.  

Program można oglądać w lokalnej telewizji 24 w co drugi poniedziałek o godzinie 18:40.
Natomiast archiwum odcinków jest dostępne na stronie internetowej stacji: echo24.tv/kalejdoskop-seniora