Odkryj Świat Miniatur: Wizyta Seniorów w Galerii Toy Piano

Dodane przez Barbara Pacan - 23-02-2024 - 11:02
na zdjęciu widać od tyłu seniorów zwiedzających wystawę Toy Piano
Termin

 

W ostatnim czasie seniorzy z WCRS - Wrocławskiego Centrum Seniora mieli okazję zwiedzić Galerię Toy Piano, niezwykłe miejsce ukryte na podwórku przy ul. Ruskiej 46a/101. To niecodzienna galeria, która posiada wyjątkową kolekcję ponad trzystu pianinek-zabawek, co czyni ją jedyną taką na świecie.

Galeria Toy Piano to projekt inspirowany pasją i miłością do muzyki oraz unikatowymi instrumentami. Jej pomysłodawcą jest Paweł Romańczuk, założyciel grupy Małe Instrumenty, który postanowił podzielić się swoim entuzjazmem z całym światem poprzez stworzenie tego niezwykłego miejsca.

Co to takiego właściwie są te „toy pianos”? To instrumenty tak małe, że mieszczą się na dłoni, ale również te nieco większe, choć wciąż w wersji mini. Są one pozbawione zbędnych ozdób, ale nie brakuje w nich zaskakujących detali, które mogą przykuć uwagę każdego, kto je zobaczy. W galerii można znaleźć zarówno te stworzone całkiem niedawno, jak i te, które pochodzą sprzed 150 lat, co sprawia, że miejsce to emanuje historią i unikalnym charakterem.

Ale skąd właściwie pomysł na stworzenie takiej galerii? Otóż, wszystko zaczęło się od książki. Paweł Romańczuk, już w 2010 roku, postanowił podzielić się swoją pasją poprzez napisanie pierwszej na świecie książki na temat pianin-zabawek, zatytułowanej „Fenomen Toy Piano”. Do książki dołączona była również płyta „Małe Instrumenty grają Chopina”, co tylko podkreślało zamiłowanie autora do muzyki i nietuzinkowych instrumentów.

Dla seniorów działających przy WCRS - Wrocławskim Centrum Seniora wizyta w Galerii Toy Piano była nie tylko okazją do podziwiania unikalnej kolekcji, ale także do podróży w głąb historii i odkrywania fascynującego świata miniatur. To miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, aby doświadczyć niezwykłej atmosfery, która tam panuje, oraz poznać historię i tajniki tych małych, ale niezwykle interesujących instrumentów.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Galerii Toy Piano, gorąco zachęcamy do tego! To prawdziwa perełka w sercu Wrocławia, która czeka na odkrycie przez każdego miłośnika muzyki i nie tylko.