Radiowy Klub Seniora 259: Pierwsza pomoc psychologiczna

Na zdjęciu: Ewa Duda, Dyrektor PCK we Wrocławiu

Jest taki projekt dolnośląskiego oddziału PCK, który skupia się na ochronie zdrowia psychicznego i przeciwdziałaniu uzależnieniom. 

To Pierwsza Pomoc Psychologiczna, w ramach której można korzystać z telefonicznego wsparcia psychologa, edukacji psychologicznej czy bezpośrednich kontaktów z terapeutą. O tym, jak ta inicjatywa rodziła się w warunkach niesienia pomocy materialnej imigrantom z Ukrainy i jak ewoluowała do obecnego formatu i zasięgu - opowiada Ewa Duda z PCK we Wrocławiu. 

Tytułową pomocą psychologiczną z ramienia Polskiego Czerwonego Krzyża są w tej chwili objęci nie tylko przybysze zza wschodniej granicy, ale też wolontariusze i pracownicy działający na ich rzecz. 

Organizatorzy Pierwszej Pomocy Psychologicznej kierują swoje działania także do szkół średnich, by dać młodzieży przestrzeń do podzielenia się trudnościami i przeciwdziałać depresji, a docierają z nimi do 9 punktów rejonowych PCK, m.in. do Wrocławia, Bolesławca, Świdnicy, Kłodzka, Milicza, Oleśnic, Dzierżoniowa.
 
Zachęcamy do wysłuchania tej audycji i odnotowania numeru telefonu linii wsparcia psychologicznego PCK: 22 230 22 07, która jest czynna w godzinach 10:00-22:00. 

 

fot. Radio RodzinaPosłuchaj audycji, kliknij w link: Pierwsza pomoc psychologiczna


 

Termin