Radiowy Klub Seniora 260: Podróże to ich pasja!

Na zdjęciu: Daria i Wojciech Seredyńscy

 

Jak spędzić emeryturę we dwoje po 35 latach małżeństwa i cieszyć się każdym kolejnym wspólnym dniem? Daria i Wojciech Seredyńscy z Trzebnicy podzielą się swoim przepisem na odkrywanie życia po 60-tce i europejskie wakacje dla seniorów. 

Narty i rowery wożą na zmianę w bagażniku, wykręcają po 1400 km za kierownicą w jedną stronę, żeby tylko poczuć alpejskie powietrze na stoku albo wiatr we włosach na trasie z Salzburga do Triestu. 

Zamiłowanie do gór i zimowych eskapad pielęgnują od czasu, gdy się poznali 42 lata temu, rowerowego bakcyla połknęli dużo później, gdy na dwóch kółkach przejechali 880 km polskiego wybrzeża - od Świnoujścia do Elbląga. 

Jak rodzina reaguje na ich częste podróże? Do czego inspirują swoje już dorosłe dzieci? Jak udaje im się łączyć prowadzenie firmy z wyjazdami? 

Podzielą się swoim doświadczeniem, wspomnieniami z podróży do Stanów i Albanii oraz opowieścią o międzykontynentalnej przyjaźni zawartej ponad ćwierć wieku temu w Egipcie, która pomimo turbulencji losowych trwa do dziś z przystankami w Londynie i w Australii. 

A na deser Państwo Seredyńscy zdradzą, dlaczego na pierwsze wakacje dla seniora polecają Maltę, Sardynię i rejsy statkami. Warto posłuchać ludzi z taką pasją – rośnie zapał i odwaga, by odkrywać swoje możliwości. 

Polecamy!

 


Posłuchaj audycji, kliknij w link: Podróże to ich pasja!


 

fot. Radio Rodzina

Termin