Radiowy Klub Seniora 261: Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu

Oficjalny plakat Nocy Muzeów 2024

 

Noc Muzeów we Wrocławiu to nie tylko szansa na bezpłatne zwiedzanie stałych wystaw i zabytkowych obiektów, ale i okazja do udziału w warsztatach czy wykładach.

Jaką ofertę przewidziano dla wrocławian na ten wyjątkowy wieczór 18 maja? Posłuchajcie w Radiowym Klubie Seniora.

Ponad sto placówek, specjalny program zwiedzania, wejście do niedostępnych dotąd zakamarków instytucji – zwiedzający mogą liczyć na opowieści historyczne, jak i te z dreszczykiem. Edyta Rudolf z Muzeum Farmacji zachęci do zwiedzania wnętrz pierwszej pracowni leków, zdradzi, jakimi ziołami pachnie XVIII- wieczna apteka i co w niej sprzedawano poza lekami.
 
Marta Czyż Kaczor z Muzeum Architektury wspomni o otwarciu Archiwum Budowlanego przy Arsenale Miejskim i inaugurującym to wydarzenie wykładzie o tajemnicach wrocławskich kamienic. Zapowie też intrygującą wystawę grafik optycznych, które można obejrzeć tylko przez XVIII – wieczny zograskop. 

A co będzie można zobaczyć na videopticach na Bernardyńskiej w Noc Muzeów – usłyszycie w tym odcinku audycji.
 
Bogatą propozycję na Noc Muzeów ma także Ossolineum: połączy oprowadzenia kuratorskie po wystawie o Muzeum Książąt Lubomirskich z uczczeniem roku Anioła Ślązaka, a także z grami terenowymi, warsztatami dla dzieci i potańcówką dla seniorów. 

Zachęcamy!

 


Posłuchaj audycji, kliknij w link: Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu


 

Termin